Zwrot prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu - co powinieneś wiedzieć?

W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu z uwagi na to, że niektóre koszty związane są z okresem kredytowania. Dotyczy to prowizji, ubezpieczenia czy innych pobranych opłat. Jeśli więc konsument pokrył z góry koszty opłat, które byłyby normalnie pobierane w następnych miesiącach, to ma prawo ubiegać się o ich proporcjonalny zwrot od banku.
Pomimo wyroku TSUE (sprawa C-383/18), który potwierdził, że w przypadku gdy konsument spłacił kredyt konsumencki, to instytucja finansowa (bank lub instytucja pozabankowa) musi się z nim rozliczyć, a więc zwrócić mu proporcjonalną część zapłaconej prowizji, część banków nadal z oporem podchodzi do zwracania takich kosztów.
Nie można się jednak poddawać.
W przypadku gdy spłaciłeś przed terminem wynikającym z umowy kredyt konsumencki (tj. pożyczkę, w tym chwilówkę, kredyt gotówkowy, ratalny, konsolidacyjny itp.) należy Ci się zwrot prowizji i innych opłat (jeśli takie wystąpiły).
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie lub pod numerem telefonu 798 932 083, a my pomożemy Ci uzyskać zwrot prowizji!